Kolokacja serwerów - na czym polega?

serwery

Kolokacja serwerów to usługa wynajmu przestrzeni w serwerowni. Obecnie korzysta z niej coraz więcej firm. To szczególnie przydatne w przypadku przedsiębiorstw, które nie posiadają własnej przestrzeni data center. Jakie korzyści zapewnia kolokacja serwerów?

Obecnie wiele przedsiębiorstw sporą część swego biznesowego działania prowadzi w internecie. Dotyczy to nie tylko sklepów online i różnego rodzaju portali, ale i wielu innych firm, chociażby tych posiadających własną stronę internetową. Do przechowywania danych niezbędny jest jednak serwer. Coraz częściej firmy decydują się na ich zakup, gdyż własny serwer można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb. Tutaj powstaje jednak także spory problem dotyczący przechowywania serwera. Nie chodzi tu jedynie o miejsce, ale przede wszystkim o warunki, jakie muszą być w tej kwestii spełnione. Na szczęście budowanie osobnej, właściwie przystosowanej przestrzeni dla serwerów nie jest konieczne. Znacznie lepszą opcją będzie ich kolokacja. Sprawdźmy, dlaczego tak jest.

Kolokacja serwerów — dlaczego warto?

Kolokacja serwerów to usługa, która obecnie zyskuje coraz większą popularność. Polega ona na wynajmie przestrzeni w centrum danych, a także na wielu dodatkowych usługach, dzięki którym serwery mają zapewnione odpowiednie warunki. W dużym skrócie oznacza to po prostu umieszczenie naszych serwerów w serwerowni firmy zewnętrznej oraz powierzenie jej opieki nad nimi. W data center sprzęt przechowywany jest w odpowiedniej temperaturze, w monitorowanych i chronionych pomieszczeniach, w których panuje optymalna wilgotność.

Kolokacja serwerów jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla firm, które nie posiadają odpowiednich warunków do przechowywania serwerów. Warto bowiem mieć na uwadze, że stworzenie odpowiedniej infrastruktury data center wymaga ogromnej inwestycji. Wynajem takiej przestrzeni jest więc znacznie bardziej opłacalny.

Kolokacja serwerów — czym kierować się przy wyborze centrum danych?

Jeśli zdecydujemy, że kolokacja serwerów jest dobrym rozwiązaniem dla naszej działalności, pamiętajmy, by wybrać centrum danych, które zapewni nam jak najlepsze warunki ich przechowywania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim? Data center musi zapewniać nam najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego koniecznie zweryfikujmy, z jakich systemów w tym celu korzystają. Świetnym przykładem najwyższej dbałości w tym zakresie są usługi oferowane przez https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-kolokacja. Bardzo istotną kwestią jest też, rodzaj łącz internetowych oraz wyposażenie w zasilanie awaryjne.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish