Laptop dla gracza – wady i zalety

Dodane przez kair4 - śr., 03/27/2019 - 20:26
laptop do grania

Szukając laptopa dla gracza kierujemy się głównie jego wydajnością. Jest to zrozumiałe – współczesne gry potrzebują bardzo wydajnych komponentów do wyświetlenia zaawansowanej grafiki. Przenośny komputer, będący w stanie poradzić sobie z wyświetlaniem wysokich detali, posiada wady i zalet. Zobacz jakie.

Zalety

Gracze od kilku lat obserwują ewolucję rynku technologicznego. Mimo coraz ładniejszej grafiki, z nowymi grami radzi sobie nawet starszy sprzęt. Budowany kilka lat temu komputer do grania odpali współczesne tytuły. Poziom detali będzie trzeba ustalić w okolicach średnich, ale to już jest dobry wynik. To samo tyczy się starszych laptopów dla graczy. Idąc na pewne kompromisy uruchomimy grę w zadowalającej liczbie detali. Dla bardziej odważnych zostaje podkręcanie procesora w laptopie. Dzięki niemu zyskamy kilka cennych klatek.

Chcąc pograć w możliwie najwyższej rozdzielczości, musimy zainwestować w najnowszy sprzęt. Ten pozwoli na granie w jakości nie odbiegającej od mocnych komputerów stacjonarnych.

Największą zaletą laptopa dla gracza jest jego mobilność. W każdym momencie można włożyć go do torby i przenieść. Dzięki temu możemy urządzić swoje stanowisko do gier w dowolnym miejscu.

 

Producenci laptopów gamingowych stawiają nie tylko na komponenty pozwalające uzyskać oszałamiającą grafikę – dbają również o dźwięk wydobywający się z głośników. Dedykowany graczom sprzęt posiada głośniki renomowanych firm, które grają nieporównywalnie lepiej od tych zamontowanych w przeciętnym laptopie do prac biurowych. Największą zaletą systemu audio jest posiadanie niskich tonów, które ciężko usłyszeć w innym sprzęcie. Dzięki temu laptop gra głośno i czysto. Pozwala to mocniej wczuć się w rozgrywkę.

Dobre musi być również chłodzenie. Moc obliczeniowa dostępna w takim urządzeniu wytwarza duże ilości ciepła. Mało wydajne chłodzenie może prowadzić do przegrzewania się sprzętu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest spowolnienie pracy komputera, a w dłuższej perspektywie uszkodzenie podzespołów i konieczność serwisowania sprzętu. Producent nie może sobie na to pozwolić, stąd wydajne chłodzenie jest standardem.

Wady

Laptop dla gracza posiada ogromne możliwości i daje dostęp do wirtualnej rozrywki z niemal każdego miejsca. Mimo wszystko posiada on wady, które warto znać zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Duża moc jest równa dużej wadze. Laptop gamingowy potrafi być zauważalnie cięższy od zwykłego laptopa. Koliduje to z jego mobilnością, bo choć łatwo go przenieść, nie jest to najwygodniejsze.

Chłodzenie musi być wydajne. Opisywane zalety mają swoją cenę. Podczas obciążenia – a co za tym idzie, zwiększenia temperatury – laptop przyspiesza działanie wiatraków, a te z kolei zaczynają hałasować. Skutkuje to lepszym odprowadzaniem ciepła, ale zwiększa poziom szumu wydobywającego się z urządzenia.

Podsumowanie

Laptop dla gracza nie musi służyć wyłącznie do grania. Poradzi sobie z montażem filmów lub obsługą programów graficznych. Jest sprzętem uniwersalnym. Mimo kilku wad, gracze chętnie sięgają po dedykowane modele. Zapewniają im funkcjonalność i moc komputera stacjonarnego oraz mobilność laptopa. Połączenie idealne.

kategoria
Polish