Laptop HP dla gracza – jak wybrać najlepszy?

gamingowy laptop

Jeśli chcesz kupić gamingowy laptop HP, zwróć uwagę na podstawowe parametry, takie jak procesor, pamięć RAM, a także typ karty graficznej. To od nich będzie zależała płynność rozgrywki i Twój komfort. Ogromne znaczenie ma także rodzaj matrycy, opcja podświetlania klawiatury oraz obecność złączy HDMI i USB typu C. Zobacz, co jeszcze jest ważne w przypadku laptopów dla graczy.

 

Laptop HP z dobrym procesorem, pamięcią i twardym dyskiem

 

W przypadku sprzętu komputerowego dla graczy podstawowym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest typ procesora. Dobrym wyborem będzie na przykład HP Pavilion Gaming 17-cd0030nw – jego główna zaleta to czterordzeniowy procesor Intel Core i5-9300H.

 

Notebooki dla graczy najczęściej mają wbudowany solidny twardy dysk (SSD) – jego pojemność może wynosić nawet 512 GB. Laptopy HP z takimi dyskami znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/laptopy.html?producent=hp, gdzie zgromadzono produkty najchętniej wybierane przez klientów.

 

Laptop HP dla gracza oczywiście nie ma racji bytu bez dobrej pamięci RAM. Do wyboru masz taki z 8 GB lub nawet 16 GB RAM – większa pojemność zapewnia doskonałą płynność obsługi i stabilność gry. Przyjmuje się jednak, że już 8 GB wystarcza dla komfortowej rozgrywki.

 

Ekran w laptopach HP

 

Oprócz procesora i dysku istotny będzie także typ karty graficznej. Wśród modeli oferowanych przez markę HP znajdziesz zarówno te z kartą Intel, jak i Nvidia. Każda z nich ma swoje grono zwolenników. Sprawdź opinie na temat konkretnych układów graficznych montowanych w laptopach HP – dobre oceny zbiera na przykład Intel UHD Graphics 620.

 

Wpływ na wrażenia wizualne ma także rozdzielczość ekranu. Szybko zauważysz, że w przypadku sprzętu dla graczy od HP standardem jest 1920 x 1080 px (standard Full HD).

 

Parametry, które poprawiają komfort gry

 

Aby rozrywka przynosiła Ci satysfakcję, powinieneś zwrócić uwagę na rodzaj matrycy. Oprócz standardowego efektu błyszczącego i matowego producenci przygotowali także coś specjalnie dla gamerów. Występująca w niektórych laptopach powłoka przeciwodblaskowa Anti-Glare minimalizuje natężenie światła odbitego. W efekcie zapobiega powstawaniu irytujących refleksów na ekranie.

 

W gamingowych urządzeniach HP standardowo montuje się podświetlaną klawiaturę dla lepszej kontroli nad zadaniami przypisanymi do klawiszy. Zaletą mogą być ponadto dobre głośniki skierowane do przodu, zapewniające świetne efekty audio. Jeśli zamierzasz często podróżować, wybierz lekki laptop o smukłej budowie. Sprzęt z konstrukcją bezramkową posiada duży ekran i kompaktowy kształt.

 

Typy złączy w laptopach gamingowych

 

Chcesz korzystać ze swojego notebooka efektywnie i nie tracić niepotrzebnie czasu? W takim razie zwróć uwagę na sposoby podłączania do niego innych urządzeń. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem w laptopach HP Pavillon jest złącze HDMI, umożliwiające przesyłanie sygnału audio i video wysokiej jakości. Za pomocą tego wejścia podłączysz do swojego notebooka większy monitor lub nawet telewizor, zapewniając sobie wyjątkowe wrażenia wizualne podczas gry.

 

Przydatna bywa również obecność wejścia USB 3.0, gwarantującą wyjątkową szybkość zapisu i odczytu danych z wybranego nośnika – to powszechna funkcja w nowszych modelach marki HP. Laptop może także posiadać USB typu C – niektórzy widzą w nim następcę USB typu A i B oraz micro USB. Jeśli zależy Ci na najnowocześniejszym rozwiązaniu, wybierz notebooka z tego typu złączem, oferującym transfer o szybkości 5 GB/s.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish