Najlepsze konwertery plików muzycznych

konwertery plikow audio

Lista przydatnych programów do konwertowania i edycji plików audio. Narzędzia często są pomocne w sytuacjach kiedy chcemy po prostu wrzucić na komputer, telefon, tablet, smartfon całą kolekcję utworów z ulubionym wykonawcą w formacie MP3. Ewentualnie tworzyć bardziej zaawansowane bezstratne kolekcje w popularnych kompresjach jak: FLAC, WAV, APE.

Słuchanie wysokiej klasy muzyki z dobrze wykonanego źródła o idealnej jakości dźwięku, zapewne zadowoli nie jedno ucho audiofila. Dlatego żeby otrzymać muzkę z najwyższej półki, powinniśmy do tego użyć najlepszego oprogramowania.

W dalszej części publikacji zamieściliśmy kilka fajnych narzędzi, dzięki którym można wykonać idealne kopie plików z ulubiona muzyką. 

Total Audio Converter

Total Audio Converter

Jeden z lepszych programów, który potrafi konwertować całe zbiory audio do różnych popularnych formatów rozpoznawanych przez stacjonarne i przenośne urządzenia multimedialne takie jak: telefony komórkowe, tablety, laptopy czy smartfony. Narzędzie doskonale sobie radzi ze zgrywaniem zawartości nośników CD, czy pobieraniem muzyki z serwisu YouTube, które może konwertować do: MP3, WAV, WMA, FLAC, OGG, MPC, APE, MP4 czy AAC. Interfejs oprogramowania obsługuje kilka wersji językowych. Podstawowym jest język angielski lecz nie ma niestety polskiego. Obsługa programu jest banalnie prosta i brak języka polskiego nie stanowi tutaj większego problemu. Total Audio Converter można pobrać za darmo i testować przez 30 dni. Strona producenta https://www.coolutils.com/TotalAudioConverter

Licencja: Freeware O/S: Windows XP, Vvista, 7, 8, 10.

My CD Ripper

konwerter My CD Ripper

Chociaż jego świetne lata już dawno minęły to nadal jest bardzo dobrym i prostym w obsłudze konwerterem plików audio. Program potrafi w szybki sposób utworzyć Mp3 z nośnika CD Audio. Wystarczy wsunąć krążek CD do stacji dysków i uruchomić narzędzie. Po chwili ukaże się nam w okienku cała zawartość płyty CD z listą utworów w zawartych w albumie. Jedyna czynność jaką mamy wykonać to kliknąć w button RIP i My CD Ripper zacznie konwertować całą zawartość plików do wybranego formatu. Program dostępny jest na oficjalnej stronie producenta pod adresem mycdripper.com.

dBpoweramp Music Converter

program dBpoweramp Music Converter

dBpowerAMP Music Converter jest potężnym narzędziem, umożliwia perfekcyjne konwertować pliki audio, do prawie każdego formatu wyjściowego. Często używają go profesjonaliści i wyspecjalizowane grupy audiofili i miłośników muzyki. Jest głownie ceniony za dokładność zgrywania płyt CD. Wbudowane standardowo opcje pozwalają na szybką i dokładną konwersje plików do takich formatów jak MP3 (Lame), czy Wave.

Żeby rozszerzyć możliwości konwertowania bezstratnego jak: FLAC, APE, Monkeys Audio, Ogg Vorbis, Windows Media Audio V9.1, należy w programie uruchomić nieaktywne pole w Converting File i aplikacja otworzy stronę z odpowiednimi kodekami do pobrania. dBpoweramp Music Converter oferuje zaawansowane opcje zapisu, edycji i dodawania własnych tagów oraz tworzy pliki Log, Cue i wiele innych. Licencja: Freeware O/S: Windows XP, Vista, 7, 8, 10. Narzędzie w wersji trial można pobrać z oficjalnej strony producenta pod tym adresem https://www.dbpoweramp.com/dmc.htm

EAC - Exact Audio Copy

EAC-Exact Audio Copy

EAC to król ze wszystkich ogólnie dostępnych konwerterów audio. Ze względów na jego dokładność konwersji, jest często używany przez zawodowców i miłośników muzyki. Program potrafi idealnie skopiować każdą płytę CD Audio czy DVD, bez praktycznie żadnego zaszumienia czy strat. Robi kopię 1:1.

Posiada wiele ciekawych funkcji, mianowicie po przez połączenie z witrynami muzycznymi pobiera automatycznie dane albumu i sprawdza autentyczność płyty wydając stosowny certyfikat AccurateRip. Podczas konwersji danych z nośnika żeby nie wprowadzić zakłóceń i trzasków, zaleca się o nie korzystanie z innych programów czy przeglądania sieci.

Exact Audio Copy po zakończeniu procesu kopiowania tworzy raport w postaci pliku CUE, PLS, M3u i Log.Txt, jest to potwierdzenie że pliki zostały utworzone z oryginalnego nośnika. Program używa wyjściowych formatów bezstratnych m.in FLAC, WAV, APE z 16 i 24 bitowym próbkowaniem, jak również tworzy stratny zapis w formacie MP3.

Przed użyciem należy Exact Audio Copy skonfigurować i pobrać z oficjalnej witryny odpowiednie pluginy i wtyczki jak, tłumaczenie interfejsu czy CDRDAO,  DAE Quality i plugin AccurateRip. EAC to całkowicie darmowe narzędzie, które można pobrać z oficjalnej strony producenta. http://www.exactaudiocopy.de/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish