Najlepsze przenośne dyski Flash USB

dyski flash usb

Sprawdź jakie są najlepsze przenośne dyski USB oparte technologię Flash. Większość Pendrive'ów posiada wiele podobnych parametrów oraz funkcji. Różnią się od siebie pojemnością dysku, możliwością szyfrowania, szybkością transferu, gabarytami, odpornością na warunki zewnętrzne i wyglądem. Nowoczesne dyski USB potrafią bardzo szybko kopiować dowolne dane z urządzenia na PenDrive i odwrotnie. Sprawne przenoszenie plików pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Błyskawiczny transfer zapewnia najnowsza technologia USB 3.1 Ultra Fast o przepływie danych 300 MB/s i więcej.

 

Lista najlepszych przenośnych dysków Flash.

 

Samsung Bar Plus

Pendrive Samsung Bar Plus
Przenośny dysk Flash USB - Samsung Bar Plus

 

Zaletą tego dysku jest bardzo szybki transfer kopiowanych plików. Potrafi przenosić duże filmy wysokiej jakości z prędkością 200MB/s dla pojemności 32 Gb - 64, a dla większych pojemności 128GB i 256GB prędkość transferu wzrasta nawet do ponad 300MB/s.

 

Według testów producenta jest odporny na duże wstrząsy jak upadek z wysokości, wytrzymuje zanurzenie do 72 godzin w słonej morskiej wodzie. Jest również odporny na promieniowanie X-ray, podwyższoną temperaturę czy pole magnetyczne.

 

Producent zadbał też o walory estetyczne urządzenia. Samsung Bar Plus posiada ładnie wyprofilowaną metalową obudowę, praktyczny mocny zaczep pod breloczek i co najważniejsze jest niewielkich rozmiarów. Produkt dostępny w czterech opcjach pojemności dysku flash: 32, 64, 128 i 256 GB. Port USB 3.1 potrafi przesłać film 3 GB w jakości 4K UHD zaledwie w 10 sekund. Posiada 5 letnią gwarancję.

 

SanDisk Extreme Pro

Pendrive SanDisk Extreme Pro
Pendrive SSD - SanDisk Extreme Pro

 

Monster wśród przenośnych dysków SSD. Wyróżnia się dość sporą pojemnością magazynowania danych: od 128 do 256 GB, ogromną prędkością transferu kopiowanych plików: prędkość odczytu 420MB/s i zapisu 380MB/s.

 

Pamięć SSD SanDisk Extreme Pro jest sprzedawana ze specjalnym oprogramowaniem SecureAccess. Załączony program to specjalna aplikacja pomocnicza, przeznaczona do wykonywania kopii zapasowych danych z możliwością szyfrowania metodą AES z kluczem 128 bitów.

 

SanDisk Extreme Pro jak wskazuje jego nazwa, jest odporny na ekstremalne temperatury. Zmagazynowane dane w pamięci potrafią wytrzymać wręcz arktyczne warunki. Według producenta urządzenie normalnie działa w temperaturze do - 35 st C, a temperatury bezpiecznego przechowywania plików wahają się od -10 do nawet -70 st C.

 

SanDisk Extreme Pro oparty jest o najnowsze rozwiązania technologiczne portu USB 3.1, co pozwala bardzo szybko transferować pliki. Pendrive wyposażono w elegancką obudowę wykonaną z aluminiowego stopu oraz praktyczny zaczep do kluczy lub breloczka. Posiada bardzo długi okres gwarancyjny, aż do 30 lat.

 

Kingston Data Traveler Vault

Pendrive Kingston Data Traveler Vault
USB Pendrive SSD Kingston Data Traveler Vault

 

Pendrive szczególnie polecany do przechowywania wrażliwych danych osobistych jak loginy do kont bankowych, ważne dokumenty lub inne. Kingston Data Traveler Vault posiada wbudowane oprogramowanie do silnego szyfrowania magazynowanych i kopiowanych danych. Szyfruje pliki metodą AES z 256 bitowym kluczem. Idealnie nadaje się dla pracowników sektora bankowego, IT czy handlowców.

 

Dyski dostępne są w kilku pojemnościach magazynu danych: 4GB, 8GB, 16GB, 32GB oraz 64GB. Prędkości transferu różnią się od pojemności dyskowej czy interfejsu.

 

Dla Super Speed 3.0 wynosi:

  • 4GB: odczyt 80 MB/s, zapis 12 MB/s
  • 8GB - 16GB: odczyt 165 MB/s, zapis 22 MB/s
  • 32GB: odczyt 250 MB/s, zapis 40 MB/s
  • 64GB: odczyt 250 MB/s, zapis 85 MB/s

 

Dla interfejsu USB 2.0:

  • 4GB: odczyt 30 MB/s, zapis 12 MB/s
  • 8GB - 64GB: odczyt 30 MB/s, zapis 20 MB/s

 

Oprócz tego Pendrive posiada praktyczna obudowę z możliwością podczepienia pod breloczek, 5 letni okres gwarancyjny i jest wodoodporny do głębokości wody 1.2 metra.

 

Samsung Fit Plus

Pendrive Samsung Fit Plus
Dysk SSD Samsung Fit Plus

 

Urządzenie zaprojektowano specjalnie dla osób ceniących sobie komfort w połączeniu z minimalistyczną wygodą. Dysk SSD od Samsunga posiada bardzo praktyczne rozwiązania technologiczne zamknięte w niewielkiej obudowie.

 

Niewielki rozmiar idealnie sprawdzi się jako dodatkowy nośnik z multimediami, który można dyskretnie podłączyć podczas podróży do laptopa, tabletu czy samochodowego panelu z radiem, albo do TV wyposażonego w oprogramowanie Smart.

 

Mimo niewielkich gabarytów wyposażony jest w najnowsze rozwiązania techniczne. Posiada interfejs speed USB 3.1, który daje możliwość transferu odczytu i zapisu od 200 MB/s do  300 MB/s. Oznacza to, że filmy wysokiej rozdzielczości HD czy UHD 8K skopiujemy w całości w niecałe 15 sekund.

 

Podobnie jak w modelu Samsung Bar Plus, model Fit Plus również jest wodoodporny do 72 godzin zanurzenia do 1 m w morskiej wodzie. Wytrzymuje niewielkie dawki promieniowania rentgenowskiego i jest odporny na działanie pola magnetycznego.

 

Dodatkowo jest wyposażony w mechanizm antywstrząsowy. Obsługuje pracę w przedziale od -25 do 85 st C w przypadku użytkowania od -40 do 85 st C. Samsung Fit Plus dostępny jest w 4 wersjach z pojemnościami magazynu danych 32, 64, 128 i 256 GB z 5 letnim okresem gwarancyjnym.

 

SanDisk iXpand Go

pendrive SanDisk iXpand Flash Drive Go
Dysk USB SanDisk iXpand Flash Drive Go - po lewej starszy model

 

Pendriv'e dedykowany dla użytkowników urządzeń firmy Apple. Dostępny jest w dwóch pojemnościach dysku SSD - 128 GB i 256 GB. Doskonale sprawdza się do magazynowania dużych plików multimedialnych. Podłączony pod iPhone czy iPad nie obciąża pamięci urządzenia przenośnego, co pozwala na wygodne odtwarzanie muzyki, zdjęć czy filmów.

 

Wygodna metaliczna obudowa SanDisk iXpand Go posiada eleganckie praktyczne wykończenie z plastikowym ruchomym etui, które można przymocować do breloczka z kluczami samochodowymi. Chociaż pendrive jest dedykowany dla sprzętu Apple, doskonale sprawdza się jako nośnik danych dla smartfonów z systemem Android czy PC z Windows.

 

Obsługa przenośnego dysku jest banalnie prosta. Po rozpakowaniu z opakowania podłączamy go pod komputer i możemy już kopiować pliki. Jeśli jesteśmy użytkownikami iPhone to do obsługi będziemy potrzebować specjalnej aplikacji SanDisk iXpand Go, którą za darmo można pobrać z AppStore.

 

SanDisk iXpand Flash Drive Go posiada zaawansowany technologicznie system transferowania danych USB 3.0, co pozwala bardzo szybko kopiować dane z przenośnego dysku SSD na urządzenie i odwrotnie. Producent udziela na produkt 1 rocznej gwarancji.

 

Corsair Flash Voyager

Pendrive Corsair Flash Voyager
Flash USB Corsair Flash Voyager GTX

 

Pendrive Flash Voyager GTX to potężny dodatkowy dysk opracowany z myślą do magazynowania dużych plików. Urządzenie dostępne w czterech wariantach pojemności: 128GB, 256GB, 512GB i 1TB. Wyposażony w interfejs High Speed USB 3.0, charakteryzuje się wysoką wydajnością transferu danych. Prędkość zapisu i odczytu wynosi aż 320MB/s - 440MB/s. Jak na tak małe urządzenie jest to naprawdę solidny wynik.

 

Dzięki szybkiemu transferowi, Corsair Flash Voyager idealnie nadaje się do instalacji dużych gier wideo, bootowalnych systemów operacyjnych, przechowywania kopii zapasowych danych czy obsługi multimedialnych plików. Podłączony do Telewizora ze Smart TV pozwoli swobodnie oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, słuchać muzyki czy przeglądać galerie fotografii.

 

Urządzenie działa zaraz po rozpakowaniu, wystarczy podłączyć Pendrive pod smartfon, komputer czy tablet i można zacząć pracę. Według zamieszczonych danych na stronie producenta, Corsair Flash Voyager powinien bezbłędnie działać w temperaturach w przedziale 0 st C  do 70. Oprócz tego posiada ładną nowoczesną obudowę na której widoczna jest niewielka lampka LED, która informuje o pracy dysku i prawidłowym jego działaniu.

 

Patriot Supersonic Boost XT

Pendrive Patriot Supersonic Boost XT
Przenośny Dysk Flash USB Patriot Supersonic Boost XT

 

Pendrive wyróżnia solidna gumowa obudowa, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zalaniem wodą. Urządzenie dostępne jest w czterech pojemnościach dyskowych: 32, 64, 128 oraz 256 GB magazynowania danych.

 

Pod względem szybkości transferu plików, pendrive nie należy do demonów prędkości. Zastosowanie interfejsu USB 3.0 umożliwia maksymalny transfer z prędkością odczytu 150MB/s i zapisu 90MB/s. Im mniejsza pojemność tym kopiowanie jest wolniejsze.

 

Dzięki wytrzymałej na udary mechaniczne gumowej obudowie, przenośny dysk Patriot Supersonic Boost XT idealnie sprawdzi się w rękach młodszych użytkowników, w warsztatach usługowych oraz w warunkach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia dysku USB czy utrata zmagazynowanych danych.

 

Dysk SSD oparty o technologię flash działa bezproblemowo na komputerach z Windows, Mac OS, Linuksach, smartfonach, tabletach i innych.

 

Silicon Power C80

pendrive Silicon Power C80
Dysk USB Flash Silicon Power C80

 

Pendrive Silicon Power C80 jest wyposażony w dwa interfejsy USB 3.0: C oraz A. Zastosowanie nowych rozwiązań technologii flash sprawia, że może być używany z większością nowoczesnych urządzeń mobilnych.

 

Posiada bardzo ładnie wykonaną obudowę ze stopu cynku, która nadaje urządzeniu elegancki metaliczny grafitowy kolor. Praktyczna obrotowa obudowa również pozwala na podczepienie przenośnego dysku SSD przy kluczach czy breloczku.

 

Silicon Power C80 jest dyskiem flash nowej generacji, dostępny w kilku wariantach pojemności:  16GB, 32GB, 64GB i 128GB. W zależności od przestrzeni magazynowania danych, transferowanie kopiowanych plików jest szybsze lub wolniejsze. Producent udziela 5 letniej gwarancji. 

Comments

Ostatnio kupiłam w sklepie Pendriva SanDisk Extreme Pro o pojemności 128 GB, naprawdę jestem zadowolona, kopiuję duże pliki z muzyką czy filmami błyskawicznie, jest niedrogi i spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish