Program Boot Repair, naprawa Biosu w systemach Linux

naprawa bios linux i windows

Boot Repair to pomocny program do naprawy Bios dla tych co stawiają dwa systemy obok siebie z Windows i Linux Ubuntu, lub innym pochodzącym od dystrybucji Debian. Narzędzie sprawdzi się, kiedy po instalacji Linuksa wystąpią kłopoty z systemem rozruchowym komputera. Program po instalacji wyświetla się domyślnie w języku polskim, lub takim jaki mamy ustawiony systemowo. Narzędzie kierowane do początkujących oraz średnio zaawansowanych użytkowników dystrybucji Linux. Jest proste w obsłudze oraz posiada wiele przydatnych funkcji.

 

Instalacja i obsługa Boot Repair

 

Po zainstalowaniu Boot Repair samoczynnie zacznie skanować komputer i zaproponuje rekomendowaną naprawę najczęstszych błędów, która nie gwarantuje skuteczności. Lepiej jest wybrać opcję zaawansowane. Uruchamiamy oprogramowanie i ręcznie wprowadzamy własne korekty ustawień. Kiedy załączymy odpowiednie funkcje, klikamy na zakładkę Zastosuj.

 

W momencie wydania polecenia, program zacznie automatycznie naprawiać uszkodzony system bootowania. Dodatkowo wykona aktualizację nowej wersji GRUB, Kernela, przywróci uszkodzone pliki EFI oraz jeśli zaznaczyliśmy to zmieni czas startu systemu rozruchu.

 

Instalacja boot repair

 

aktualizacja grub w linux

 

Oprócz tego posiada możliwość zapisu szczegółowego przebiegu naprawy do pliku tekstowego oraz wyśle plik z logiem do serwisu paste.ubuntu.com. Na koniec procesu naprawy, wyświetla informacje ze wskazówkami dla użytkownika, które warto zapisać czy zastosować.

 

naprawa bootloader w windows

 

Instalacja Boot Repair

Otwórz konsole i zaloguj się jako root. W podanej kolejności wpisz w konsoli komendy.

1. sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
2. sudo apt-get update
3. sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair


#Linux #Debian #Ubuntu #Linux Mint #MX Linux #Windows

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish