Ranking często pobieranych aplikacji mobilnych

ranking aplikacji mobilnych

Ranking obejmuje 10 najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych według raportu Sensor Tower z grudnia 2019 r. Z raportu wynika, że ogromna popularność aplikacji mobilnych rośnie w niesamowitym tempie na całym świecie. Użytkownicy telefonów komórkowych z systemami Android lub iOS, najchętniej pobierali komunikatory serwisów społecznościowych.

W pierwszej dziesiątce znalazły się aplikacje: YouTube, Whatsapp, TikTok, SHAREit, Snapchat, Instagram, Likee i kilka innych. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje z ogólnoświatowym wynikiem najlepszych aplikacji mobilnych. 

 

 

ranking aplikacji mobilnych
Źródło Sensor Tower

 

WhatsApp

 

WhatsApp utrzymał się w ostatnim kwartale 2019 roku na szczycie. Aplikacja odnotowała ogromny wzrost, aż o 39% liczby pobrań. Messenger jest darmową, międzyplatformową usługą przesyłania wiadomości i głosu przez IP (VoIP), należącą do firmy Facebook.Inc.

 

Komunikator pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, wykonywanie połączeń wideo czy udostępnianie obrazów, dokumentów, lokalizacji i innych mediów.

 

TikTok

 

Aplikacja zajęła 2 miejsce w rankingu. Całkowity dochód w tylko grudniu 2019 roku wyniósł 30 mln dolarów, w tym 29 mln dolarów dla aplikacji na system iOS i 1 mln dolarów dla aplikacji na system Android. Łączny dochód to 121 mln dolarów. Firma Bytedance posiada prawa do 143 aplikacji, w tym 70 aplikacji na system iOS i 73 dla Androida.

 

Ich najbardziej dochodowa aplikacja to TikTok. Pobierana w 2019 roku prawie 220 milionów razy. Liczba stanowi 24% ogólnego wzrostu w stosunku do III kwartału.

 

Messenger Facebook

 

Facebook Messenger (powszechnie znany jako Messenger) zajmuje 3 miejsce na liście. Jest mobilną platformą do wysyłania wiadomości, fotografii i wideo, opracowaną przez firmę Facebook Inc. Pierwotnie w 2008 roku, Messenger był znany jako chat wbudowany w portal społecznościowy.

 

Firma zmodernizowała swoją usługę w 2010 r., a następnie w sierpniu 2011 r wydała pełną aplikacje dla systemów iOS i Android. Na przestrzeni lat wprowadzono nowe funkcje dla różnych systemów operacyjnych. Uruchomiono dedykowany interfejs WWW, umożliwiając użytkownikom na równoległe korzystanie z serwisu i czatu.

 

Facebook został założony w 2004 roku, a jego siedziba znajduje się w Menlo Park, USA. Całkowity dochód z aplikacji mobilnych wyniósł w grudniu 2019 roku 4 mln dolarów, w tym 1 mln dolarów dla aplikacji na iOS i 2 mln dolarów dla Androida.

 

Łączne przychody z aplikacji mobilnych wyniosły 284 mln dolarów, w tym 46 mln dolarów na iOS i 238 mln dolarów dla Android. Facebook w sumie jest posiadaczem 111 aplikacji, w tym 54 dla systemu iOS i 57 na Androida. Ich najbardziej dochodową aplikacją i najczęściej pobieraną jest  WhatsApp Messenger.

 

Instagram

 

Instagram tuż po uruchomieniu w 2010 roku szybko zyskał popularność. Praktycznie od momentu startu, portal w ciągu dwóch miesięcy zarejestrował 10 milionów użytkowników, a w maju 2019 roku było już ponad 1 miliard. Jest częścią firmy Facebook, która nabyła prawa, kupując usługę Instagram kwietniu 2012 roku, za około 1 mld USD w gotówce.

 

Od 2015 r. do teraz, użytkownicy wgrali ponad 40 miliardów zdjęć. Podobnie jak Facebook, fale krytyki dosięgły Instagram. Portalowi zarzucano ciągłe zmiany regulaminowe, cenzurę, śledzenie i zamieszczanie nielegalnych treści przez użytkowników.

 

Na Instagramie najbardziej wpływową osobą jest piłkarz Cristiano Ronaldo z ponad 196 milionami fanów. A najbardziej lubianą kobieta to piosenkarka Ariana Grande z ponad 170 milionami zwolenników.

 

Likee

 

Likee to znana na całym świecie platforma do tworzenia krótkich filmów wideo, wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia do nagrywania i edycji filmów z efektami specjalnymi. Stworzona przez BIGO Technology Pte. Ltd. Likee została pierwotnie wydana w lipcu 2017 roku.

 

Jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Celem aplikacji jest łatwe tworzenie filmów i nagrywanie niezapomnianych chwil.  Zgodnie z raportami z 2019 roku, Likee przekroczyła 100,2 mln, co oznacza wzrost o 413,4%. W kolejnych dniach wzrost popularności tej usługi ciągle rośnie.

 

SHAREit

 

Całkowita łączna liczna pobrań aplikacji mobilnych SHAREit Technologies w grudniu 2019 roku wyniosła 29 mln, w tym 1 mln pobrań aplikacji na system iOS i 28 mln pobrań aplikacji dla Android.

SHAREit Technologies posiada łącznie 14 aplikacji, w tym 10 aplikacji dla iOS i 4 dedykowane dla Android. Ich najbardziej dochodową aplikacją jest SHAREit Pro, a najczęściej pobieraną był SHAREit - Transfer.

 

YouTube

 

YouTube to amerykańska platforma wideo-sharingowa z siedzibą w San Bruno w Kalifornii. Tylko w lutym 2017 roku, codziennie oglądano zamieszczone filmy w serwisie ponad miliard godzin. Według strony Alexa, serwis Youtube zajmuje drugą pozycję najchętniej odwiedzanych stron internetowych.

 

Od kilku lat pierwszą topową stroną jest Google. Największą zaletą Youtube jest ogromna dostępność darmowych filmów i muzyki. Serwis jest częścią firmy Google.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish