Stare odtwarzacze muzyki Mp3, których dziś nikt nie używa

stare odtwarzacze muzyki mp3

Kilkanaście lat temu kiedy w Internecie można było z łatwością pobrać prawie każdy plik z Mp3, wzrosło zapotrzebowanie na programy do odtwarzania muzyki. Pojawiały się dosłownie jak grzyby po deszczu, niektóre przetrwały do dnia dzisiejszego, a po innych zostało już tylko wspomnienie. Odtwarzacze różniły się od siebie wyglądem, funkcjami i kodekami z możliwościami odtwarzania plików. Jedno co można powiedzieć, każdy z nich był na swój sposób piękny i miał niepowtarzalny urok.

Większość producentów wygasiło swoje witryny, a pliki instalacyjne z ostatnich wersji są rozsiane na alternatywnych serwerach. Kilka programów jest jeszcze rozwijana i są dostępne w sieci, ale w dobie smartfonów raczej wielkiego zainteresowania nie mają. Żeby poczuć atmosferę epoki playerów, umieściliśmy listę z zapomnianymi i mało znanymi odtwarzaczami muzyki.

Soundbase Dajukebox

Dajukebox player

To był jeden z lepszych darmowych menedżerów do odtwarzania plików muzycznych. Aplikacja zarządzała kolekcjami utworów zgromadzonych na komputerze, umożliwiała na dowolne sortowanie w.g danych ID3. Narzędzie doskonale sprawdzało się jako konwerter audio i pozwalał użytkownikowi w szybki sposób skopiować dysk CD do formatu MP3, WMA czy OGG. Aplikacja tworzyła grupy playlist i za pośrednictwem menedżera zarządza wszystkimi multimediami zgromadzonymi na dysku twardym, co bardzo ułatwiało użytkownikowi kontrolę nad wszystkimi plikami muzycznymi.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8

1by1 - Dobry odtwarzacz audio

1by1 nowa wersja

1by1 jest jednym z lepszych darmowych playerów muzycznych. Jego głównym atutem to łatwość obsługi i bardzo czytelny interfejs. Program pozwala na odtwarzanie całych katalogów, a nawet dysków lokalnych bez konieczności tworzenia Playlist. Player posiada podstawowe funkcje związane z komponowaniem i edycją list odtwarzania, edytowania metadanych oraz kopiowania płyt CD-Audio.

Odtwarza większość popularnych formatów takich jak: MP3, ,MPGA, OGG, WAV, APE, FLAC, CD, WMA, APE, S3M, MOD, ASF. Odtwarzacz jest ciągle rozwijany, na stronie producenta obok instalatora dla Windows jest aplikacja na urządzenia mobilne z Android.

Licencja: freeware OS: Android, Windows XP,7,8, 10 Strona domowa mpesch3.de

Edytor i player - mp3 Direct Cut

Edytor mp3 Direct Cut

Doskonała aplikacja do cięcia, wklejania i modyfikowania plików MP3. Doskonale nadaje się do tworzenia jingli radiowych czy dzwonków na telefony. Program ma wbudowany auto zapis, również posiada narzędzia zmiany nagłośnienia utworu bez konieczności dekompresji plików audio podczas ich edycji. Ma wbudowany odtwarzacz plików muzycznych i jest całkowicie darmowym programem. Narzędzie jest tworzone przez tego samego producenta co 1by1 player.

Licencja: freeware OS: Windows XP,7,8

Juke Player

Juke Player

Niewielki lekki dla systemu odtwarzacz muzycznych plików. Program obsługuje prawie wszystkie popularne formaty audio: WAV, MID, MP2, MP3,FLAC, MOD, AVI i MOV. Aplikacja pozwala na tworzenie list odtwarzanie również z wykorzystaniem technologii Drag and Drop. Dodatkowym atutem programu jest możliwość wykorzystania dodatku DirectX, co zamienia Juke w profesjonalne narzędzie do produkcji muzyki. Licencja: freeware O/S: Windows XP,7,8  Strona domowa wolosoft.com

ALSong player

ALSong player

ALSong to rozbudowany odtwarzacz plików muzycznych, obsługuje większość formatów audio takich jak: MP3 ,MPGA, OGG, WAV, APE, FLAC, CD, WMA, APE, S3M, MOD, ASF. Oprócz podstawowych funkcji posiada też możliwości pobierania i wyświetlania tekstów piosenek w trakcie ich odtwarzania (coś na wzór karaoke). Program tworzy i zapisuje playlisty (ASL, M3U, PLS) oraz odtwarza pliki skompresowane (ZIP i RAR).

ALSong Live Lyrics MP3 Player, oferuje dodatkowo narzędzie przeznaczone do tworzenia albumów muzycznych i pobierania z Internetu darmowych plików MP3. Na stronie twórców można pobrać wiele ciekawych wtyczek do programu. Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8. Strona domowa nie oferuje już pobrania programu dla Windows, ale producent rozwija player dla urządzeń mobilnych opartych o Android.

jetAudio Basic

jetAudio Basic

jetAudio jest jednym z lepszych darmowych kombajnów multimedialnych, który odtwarza większość plików audio oraz wideo. Program obsługuje większość formatów audi i wideo: WAV, MP1, MP2, MP3, MP3Pro, MPG, MPEG, OGG, WMA, ASF, AVI, DIVX, AiFF, AIF, WMV, QT, MOV, AU, SND, FLAC,APE,AVI,XVID, OGM, MKV, MID i RM, RA, RAM, RMM,DVD,CD AUDIO.

Oprócz nagrywania i odtwarzania dźwięku jetAudio oferuje możliwość wypalania płyt audio CD, odsłuchiwania i zakładania internetowych stacji radiowych, konwersję pomiędzy różnymi formatami, tworzenie efektów dźwiękowych, zarządzanie albumami, ripowanie płyt oraz pozwala na korzystanie z zewnętrznej bazy danych. Interfejs użytkownika ma wbudowane wizualizacje dźwięku, możemy również zmieniać wygląd programu instalując dodatkowe skórki.

Licencja: freeware OS: Windows XP 7, 8, 10 Pobierz najnowszą wersję z oficjalnej strony cowonamerica.com

Player AIMP

aimp player

Program posiada szereg podstawowych funkcji związanych z komponowaniem i edycją list odtwarzania, edytowania metadanych oraz kopiowania płyt CD-Audio na dysk komputera. Fani efektów wizualnych mogą zamieniać wyświetlacz alfanumeryczny na inne wizualizacje dźwięków, które mają charakter wyłącznie ozdobny. Program pozwala słuchać internetowe stacje radiowe oraz zapisywać je w formacie MP3 lub WAV.

aimp wersja 3.60

Posiada wygodne skróty klawiaturowe, polski interfejs, bibliotekę multimediów i wiele innych ciekawych funkcji, które sprawiają , że jest to całkiem wydajny kombajn muzyczny. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z konwertera, który obsługuje większość formatów audio: WAV, MP1, MP2, MP3, MP3Pro, MPG, MPEG, OGG, WMA, ASF, AVI, DIVX, AiFF, AIF, WMV, QT, MOV, AU, SND, FLAC, OGM, MKV, MID i RM, RA, RAM, RMM. Program jest bardzo podobny do Winampa.

Licencja: freeware OS: Android, Windows XP, 7, 8, 10

AD Sound Recorder

adsound_recorder

AD Sound Recorder to doskonałe narzędzie do nagrywania dźwięku na twardy dysk komputera. Program zapisuje pliki w formatach MP3, WMA lub WAV. Przydatna aplikacja do tworzenia jingli radiowych, podkładów muzycznych do gier jak oraz wideo. Narzędzie ma wbudowany odtwarzacz muzyczny, który jest zintegrowany z głównym interfejsem.

Kilka z kluczowych funkcji :

- nagrywanie wszystkich dźwięków z komputera, mikrofonu, Internetu, płyt CD i innych programów,

- monitorowanie wykresu fal dźwiękowych

- kontrola nagrywania poprzez skróty klawiszowe

- wbudowany odtwarzacz i konwerter WAV do MP3

- edytor tag w ID3

- obsługa formatów MP3, WMA i WAV Wersja: 4.5.2

Licencja: Freeware OS: Windows XP, Vvista, 7, 8 . Strona producenta adrosoft.com

MusicMatch Jukebox

MusicMatch Jukebox

Jukebox jest to darmowa wersja multimedialnego kombajnu, który obsługuje większość audio i wideo. Najnowsza wersja umożliwia odtwarzanie, zarządzanie zasobami multimedialnymi, posiada funkcje konwertowania muzyki z płyt audio CD i tworzy zaawansowane playlisty.

MusicMatch daje użytkownikowi dostęp do darmowych zasobów ponad 600.000 piosenek oraz ponad 40.000 albumów muzyki. Program pozwala nagrywać utwory i zapisywać je na dysku. Obsługuje wszystkie podstawowe formaty audio takie jak :MP1, MP2, MP3, MP4, WAV, AIFF, AIF, OGG, FLA, FLAC, WMA, AAC, M4A, OFR, OFS, WV, APE, APL, MPC, MPP, ALAC, AC-3.

Licencja: freeware OS: Windows 98, ME, XP, 2000

Audio player MusicCubeOne

player MusicCubeOne

Audio player MusicCubeOne to jeden z lepszych darmowych odtwarzaczy plików audio. Obsługuje większość podstawowych formatów muzycznych m.in: MP1, MP2, MP3, MP4, WAV, AIFF, AIF, OGG, FLA, FLAC, WMA, AAC, M4A, OFR, OFS, WV, APE, APL, MPC, MPP, ALAC, AC-3. Program dostarcza pełne informacje o odtwarzanych formatach muzycznych, pozwala na tworzenie z nich playlist oraz pozwala nimi zarządzać. Główną zaletą programu jest jego szybkość działania oraz to ,że podczas pracy nie obciąża systemu.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8

Odtwarzacz i mikser TPlayer

Odtwarzacz TPlayer

Aplikacja TPlayer to wszechstronne narzędzie do miksowania plików audio i słuchania muzyki. Program pozwala dodawać w czasie rzeczywistym efekty dźwiękowe i zapisywać je na dysku. Narzędzie obsługuje popularne formaty takie jak : MP3, MP2, Musepack, Ogg Vorbis, WAV, AIFF, VOC, AU, SND, CDDA, MPEG-4 AAC, FLAC, Monkeys Audio, WavPack, Speex, Mod, SPC.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8

VUPlayer

VUPlayer

Mało znany ale bardzo dobry odtwarzacz plików audio. Obsługuje playlisty w kilku formatach. Program doskonale czyta większość znanych formatów takich jak: MOD, MTM, S3M, XM, IT, MO3, MP3, MP4, OGG, FLAC, APE, WMA, WV, WAV i CDA. Aplikacja posiada spore możliwości, a muzyka odtwarzana z VUPlayer zaskoczy nie jednego audiofila.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7. Strona domowa vuplayer.com

Odtwarzacz Multimedialny ArezMedia

Odtwarzacz Multimedialny ArezMedia

ArezMedia to zaawansowany odtwarzacz multimediów, obsługuje formaty: WAV, SND, AU, AIF, MPG, MPEG, M1V, MP2, MPA, MP3, MP2, MID, RMI, MIDI, ASF, WM, WMA, WMV, AVI, CDA, ASX, WAX, PLS, M3U, WPL, WXZ, VOB, AIFF, JPG, JPEG, BMP, GIF, PNG, AND TGA. Ponadto program pozwala na generowanie list odtwarzania w formatach XML, TXT, HTM, M3U i AZP oraz konwersji pomiędzy plikami MP3 i WAV. Jednym słowem ArezMedia to wspaniałe narzędzie multimedialne .

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8, 8,1

XMPlay

Odtwarzacz audio XMPlay 3.8

XMPlay jest darmowym odtwarzaczem plików audio. Aplikacja otwiera większość popularnych formatów m.in takich jak: OGG, MP3, MP2, MP1, MO3, IT, XM, S3M, MTM, MOD i UMX. Aplikacja ponadto obsługuje listy PLS i M3U, dodatkową zaletą programu jest obsługa wtyczek pozwalających na znaczne rozszerzenie możliwości.

Wersja 3.8 Licencja: freeware OS: Windows XP, 7, 8

Odtwarzacz muzyczny CoolPlayer

Odtwarzacz muzyki CoolPlayer 219

CoolPlayer to prosty, darmowy odtwarzacz plików formacie MP3, wyposażony w kilka najbardziej potrzebnych funkcji takich jak: korektor dźwięków, edytor listy odtwarzanych utworów, edytor nagłówka w plikach MP3 oraz możliwość odtwarzania plików w MP3 pobieranych bezpośrednio z zasobów Internetu. Program pozwala na zmianę interfejsu użytkownika za pomocą mechanizmu skrótów. Player w dalszym ciągu jest dostępny do pobrania na stronie surceforge.net

Licencja freeware OS: Windows XP, 7

Multimedialny Player MediaPortal

Multimedialny Player MediaPortal

MediaPortal jest darmowym narzędziem, które zmieni Twój komputer w potężne centrum multimedialne. Program pozwala na słuchanie muzyki i radia internetowego, oglądanie filmów DivX, Xvid i DVD. Nagrywa audycje telewizyjne i streamy radiowe. Jest niezastąpionym narzędziem dla osób lubiących mieć wszystko w jednym miejscu. Aplikacja to idealnym i wygodne rozwiązanie, która pozwoli za jednym kliknięciem wyświetlić dostęp do wszystkich plików multimedialnych. 

Licencja: GPL OS: Windows XP, 7, 8  strona domowa projektu: team-mediaportal.com

Quintessential Player

Quintessential Player

Quintessential Player to funkcjonalny i bardzo przyjemny w obsłudze odtwarzacz plików muzycznych. Obsługuje formaty MP3, MP3Pro, CD Audio, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+ i Windows Media. Aplikacja umożliwia również obsługę crossfading i odtwarzanie bez przerw między utworami. Mechanizmy softu mają wbudowane funkcje dla CD Audio jak i zapis na dysk (podobną do disc writer znanego z Winampa). Program jest zintegrowany z bazą danych CDDB. Na dzień dzisiejszy deweloper nie rozwija już projektu.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7

Player Sonique

Player Sonique 1.95

Odtwarzacz Sonique można było kiedyś śmiało nazwać godnym konkurentem popularnego Winampa. Pozwalał na odtwarzanie plików audio w wielu formatach oraz posiadał wbudowany dekoder Enlightment 4 (AE 4) z obsługą wtyczek DSP. Wspierał mnóstwo formatów audio takich jak : MP3, MP2, MP1, MPX, IT, WAV, WMA, MOD, XM, S3M oraz CD Audio.

Licencja: freeware OS: Windows XP ,7 ,8 . Obecnie nie rozwijany, ale ostania wersja jest dostępna na oficjalnej stronie producenta pod tym adresem glop.org

Odtwarzacz Foobar 2000

player Foobar 2000

Od wielu lat ciągle rozwijany i do dziś jest bardzo chętnie instalowanym odtwarzaczem muzycznym. Foobar 2000 posiada przyjazny ale bardzo surowy pod względem wyglądu interfejs użytkownika. W wersji podstawowej posiada szereg opcji dodatkowych, do których należą m.in. wsparcie dla mediów strumieniowych, ujednolicanie głośności utworów, edycja tagów, zapis płyt audio CD, konwersja plików oraz współpraca z internetowymi bazami danych FreeDB. Zaletą aplikacji są jej ogromne możliwości jakie oferuje twórca, przez co jest najchętniej instalowanym odtwarzaczem przez koneserów muzyki.

Lista obsługiwanych formatów w wersji podstawowej obejmuje: MP3, MP2, Musepack, Ogg Vorbis, WAV, AIFF, VOC, AU, SND, CDDA, MPEG-4 AAC, FLAC, Monkeys Audio, WavPack, Speex, Mod, SPC. Dźwięk w wersji podstawowej może być odtwarzany poprzez WaveOut, DirectSound, DirectSound 2 oraz Kernel Streaming.

Licencja: freeware OS: Android, Windows XP, 7, 8, 10 Strona domowa: foobar2000.org

Odtwarzacz audio Winamp

Stara wersja odtwarzacza winamp

Swego czasu był to jeden z najlepszych playerów na rynku, obecnie po przejęciu Winampa przez AOL notuje ciągły spadek popularności. Szkoda że tak źle się potoczyły losy tego wspaniałego programu, może kiedyś wróci na wyżyny, przecież kiedyś był istnym królem w świecie odtwarzaczy muzycznych.

Program Winamp obsługuje szeroki zakres aktualnych i specjalistycznych formatów plików z MIDI, MOD, MPEG-1 audio layers 1 i 2, AAC, M4A, FLAC, WAV, OGG Vorbis i Windows Media Audio. Jednak jego największą zaletą jest dostęp do ogromnej darmowej bazy z radiami internetowymi czy strumieni audio i wideo. Odtwarzacz Winamp swego czasu był najpopularniejszą aplikacją do odtwarzania multimediów, lecz w ostatnim czasie firma AOL zaprzestała go rozwijać.

Licencja: Freeware OS: Windows XP, Vista, 7, 8, 10. Najnowsze wydanie można pobrać na oficjalnej stronie programu, pod adresem winamp.com

My Mp3 Player

My Mp3 Player

Niewielkich rozmiarów, funkcjonalny i prosty w obsłudze odtwarzacz plików MP3. Aplikacja wyposażona w equalizer oraz możliwości tworzenia i odtwarzania list. Program ma niewielkie rozmiary i nie obciąża systemu, obsługuje większość formatów audio: MOD, MTM, S3M, XM, IT, MO3, MP3, MP4, OGG, FLAC, APE, WMA, WV, WAV i CDA.

Licencja: freeware OS: Windows XP, 7

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish