Warframe fantastyczna kosmiczna strzelanka RPG

gra Warframe

Warframe to znakomita gra sieciowa typu Free to Play. Kierowana do fanów gier akcji z futurystycznymi elementami świata fantastyki. Produkcje można zakwalifikować do bardzo dynamicznych strzelanek RPG o charakterze zręcznościowym. Gra tworzona jest przez legendarne studio Digital Extremes, oparta o autorski, niezwykle wydajny silnik graficzny The Evolution. Zaletą tej produkcji jest bardzo dobra optymalizacja systemu oraz świetna oprawa graficzna.

Jak zacząć grę w Warframe

Główną zasadą rozgrywki, jest ciągła walka w bitwach kooperacyjnych PVP i zdobywanie surowców potrzebnych do rozbudowy naszego bohatera. Jednym słowem musimy cały czas grindować postać, żeby móc toczyć kolejne boje na wyższych poziomach. Biorąc pod uwagę, że jest to gra zespołowa, więc największe sukcesy odniesiemy grając w drużynie składającej się z kilku sojuszników - max 4 osoby. Dlatego warto za jakiś czas poszukać odpowiedniej grupy osób i dołączyć do klanu.

Początki jak w każdej nowej grze nie są łatwe. Grając solo musimy umiejętnie wykorzystywać cały dostępny potencjał jakim na obecną chwilę dysponujemy. W pierwszej fazie warto przejść cały prolog. Po przejściu samouczka otrzymamy trochę nagród oraz pełny dostęp do wcześniej ukrytych funkcji w grze - m.in dostęp do mapy gwiezdnej, czatu czy kodeksu.

Zdobywanie surowców

W zdobywaniu wystarczającej liczby surowców, pomoże nam mapa gwiezdna, która znajduje się w zakładce głównego panelu. Na mapie znajdziemy cenne informacje o zadaniach i darmowych nagrodach jakie otrzymamy po wykonaniu danej misji. Zebrane w ten sposób różne materiały pozwolą m.in na zakup ulepszeń broni, ekwipunku, opancerzenia, specjalnych umiejętności czy wyposażenia statku kosmicznego. Dodatkowe umiejętności zawsze zdobywamy biorąc czynny udział w potyczkach, które odbywają się na różnych planetach.

Mechanika i sterowanie

Ogromną zaletą jest możliwość wykonywania manewrów i kierowania postacią z podglądu TPP. Przestrzenny widok zapewnia dobrą orientację oraz pozwala podejmować błyskawiczne akcje podczas walki z wrogiem. Pamiętaj odpowiednia obserwacja mapy i pozycji sojuszników jest kluczowym elementem wygranej potyczki.

Dostępne tryby rozgrywek

 1. PvE gracz kontra boty świata wirtualnego.
 2. PvP bitwy pomiędzy realnymi graczami.
 3. Tryby mieszane z osobistymi zadaniami czy misjami do wykonania.

RNG obrażeń

Producenci zadbali również o zrównoważone zadawanie obrażeń oraz ich naliczanie. Dzięki wprowadzonemu mechanizmowi v.2.0 zadawane obrażenia przeciwnikowi jak i atakującemu są wyświetlane w HUD w postaci pasów. Naliczanie obrażeń jest zależne od użycia odpowiedniej broni, trafienia w odpowiednie miejsce czy uszkodzenia pancerza.

Kolory obrażeń zależne są od rodzaju atakowanych miejsc np:

 • Atak na życie - biały
 • Atak na tarcze - niebieski
 • Atak na przeładowane tarcze - fioletowy
 • Uderzenie z ukrycia albo cios krytyczny - żółty
 • Podwójne uderzenie krytyczne - czerwony

Rodzaje broni i wyposażenia

W grze występuje ogromna masa różnych rodzajów broni i uzbrojenia. Począwszy od broni krótkiej bocznej (pistoletów) do szybkostrzelnych karabinów maszynowych po broń białą. Rodzaj dostępnego uzbrojenie dzieli się na trzy segmenty.

 1. Broń główną w skład,której znajdziemy kilkadziesiąt rodzajów różnego wyposażenia bojowego.
 2. Broń boczną przeważnie są to pistolety.
 3. Broń białą jak miecze, maczety czy noże. Każdy rodzaj broni zadaje przeciwnikowi procentową wartość obrażeń.

Odpowiedni dobór wyposażenia bojowego, pozwoli szybciej pokonać wrogów oraz zdobyć większą pulę PD - punktów doświadczenia. W ten sposób będziemy mogli rozbudować naszego bohatera o dodatkowe ulepszenia, kupić mocniejsze opancerzenie, ulepszyć statek bazę czy odblokować resztę specjalnych kart modyfikacji.

Statek kosmiczny

Jak wcześniej wspomniano, wszyscy gracze mają do dyspozycji własny statek kosmiczny, który jest pewnego rodzaju bazą i domem. Dzięki statkom można przemieszczać się w różne miejsca mapy czy planety na których są misje. Statek również posiada możliwości dalszej rozbudowy o kolejne modyfikacje. Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, co świadczy o potężnym potencjale tej produkcji.

Warframe również zadbano o całkiem przyzwoitą oprawę graficzną, która doskonale nawiązuje do realistycznego klimatu upadłego świata z przyszłości jaki znamy z filmów Science Fiction.

Minimalne parametry techniczne

 • OS: Windows XP SP3, Vista, 7, 8 10 [32/64 BIT]
 • Procesor: Intel Core 2 Duo e6400 or AMD Athlon x64 4000+ (~2.2Ghz dual core CPU)
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8600 GT lub ATI Radeon HD 3600
 • DirectX: 11 lub 9.0c
 • Dysk: 25 GB wolnego miejsca

Rejestruj konto i pobierz grę Warframe

Obejrzyj trailer wideo z grą

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish