Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki

tusze drukarka

Przy zakupie nowej drukarki najczęściej otrzymujemy zestaw oryginalnych tuszy dopasowanych do danego modelu. Z czasem jednak tusze zużywają się i stajemy przed koniecznością uzupełnienia ich zapasu. I w tym momencie pojawia się problem z wyborem produktu, który będzie pasował do danego typu drukarki. Często zadajemy sobie pytanie, czy postawić na oryginalne tusze, czy skorzystać z oferty zamienników?

 

Jak prawidłowo dobrać tusz do drukarki?

 

Kupując tusze do drukarki, trzeba dokładnie sprawdzić czy będą one pasować do danego urządzenia. Drukarki różnych producentów mają nieco odmienną budowę. Dlatego nabywając tusze innego producenta, możemy mieć problem z zainstalowaniem ich w naszej drukarce.

 

Na przykład tusze marki Brother na pewno nie będą pasować do drukarek HP. Dobierając tusz, należy kierować się modelem urządzenia. Wybierając oryginalny tusz do danego modelu, mamy pewność, że będzie on pasował do drukarki, a także zagwarantuje optymalną wydajność druku. Warto jednak pamiętać, że zakup oryginalnych tuszów nie jest jedynym wyborem, jakiego możemy dokonać.

 

Czy warto kupować zamienniki?

 

Bardzo dobrą alternatywą dla oryginalnych tuszów są zamienniki. Niektórzy producenci specjalizują się w wytwarzaniu tuszów dedykowanych dla drukarek określonej marki. Podstawową różnicą jest oczywiście cena. Kupując zamiennik, można nabyć go w bardziej atrakcyjnej cenie.

 

W przypadku dobrej jakości zamienników nie trzeba przejmować się ich kompatybilnością czy wydajnością. Niejednokrotnie zdarza się, że dobrej jakości zamienniki wykazują wyższą wydajność od oryginalnych tuszów.

 

Wynika to z faktu, że zamienniki są wypełniane tuszem do samego końca. W przypadku oryginalnych tuszów nie jest to standardem. Z drugiej strony nie warto szukać na siłę oszczędności. Tanie zamienniki mogą wykazywać dużo niższą wydajność, co w konsekwencji znacznie podniesie koszt wydruku.

 

Dodatkowo jakość tuszu w tanich zamiennikach może być gorsza. Będzie to miało negatywny wpływ na samo urządzenie, skracając żywotność drukarki. Podsumowując, zamienniki to dobry pomysł, pod warunkiem, że kupimy tusze dobrej jakości.

 

drukarka tusz kolorowy

 

Czy opłaca się samodzielnie napełniać pojemniki z tuszem?

 

Bardzo oszczędną i jednocześnie niezwykle ryzykowną alternatywą dla oryginałów i zamienników, jest samodzielne napełnianie pojemników tuszem. Szukając niejako na siłę oszczędności, można narazić się na dużo większe koszty. Po samodzielnym napełnieniu pojemnik na pewno nie będzie już tak szczelny, jak w przypadku maszynowo napełnianych tuszów.

 

Ponadto nie wiemy jakie parametry powinien mieć tusz do danego modelu drukarki. Zastosowanie nieodpowiedniego produktu może znacznie pogorszyć parametry wydruku. Niewłaściwy tusz będzie także negatywnie wpływał na stan samego urządzenia.

 

Analizując omówione wyżej rozwiązania, należy stwierdzić, że optymalnym rozwiązaniem, pod względem stosunku jakości do ceny, będą dobrej jakości zamienniki. Na pewno nie zaszkodzi drukarce, jeśli kupimy do niej oryginalne tusze. Samodzielne napełnianie pojemników to zdecydowanie najgorszy pomysł.

 

Jeżeli chcecie wybrać tusz dedykowany dla konkretnego modelu drukarki, to najlepiej odwiedzić stronę: http://swiat.drukarek.pl/. Znajduje się tam szeroka oferta oryginalnych tuszów oraz zamienników do drukarek wielu producentów.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish