Zagraj online w stare gry wideo z Commodore 64

emulator gier Commodore 64

Zagraj za darmo w stare gry wideo jakie były tworzone na kultowy komputer Commodore 64. Emulator z ogromną bazą gier jest dostępny całkowicie bezpłatnie. Darmowa baza starszych gier wideo na komputery Commodore 64. We wszystkie gry można zagrać online za pośrednictwem emulatora Archive. W bazie znajdziemy mnóstwo kultowych świetnych produkcji - od strzelanek do gier zręcznościowych.Twórcy emulatora udostępnili na stronie już ponad 14 000 różnych tytułów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Uruchomienie gry jest bardzo proste, wybieramy w co chcemy zagrać i klikamy w ikonkę startu. Po chwili gra zacznie się ładować bez instalacji na komputerze. W menu wybieramy czy chcemy grać za pomocą klawiatury komputerowej czy joysticka.

 

Warto dodać, że każdy tytuł jest wyjątkowy oraz ma niepowtarzalną 8 bitową oprawę graficzną z ciekawym podkładem muzycznym. Archiwum emulatora jest codziennie poszerzane o dodatkowe produkcje, jakie ujrzały światło dzienne od 1982 roku, więc zapowiada się całkiem fajna zabawa.

 

Baza powinna spodobać się szczególnie młodym fanom gier wideo. Projekt Archive to nie tylko zabawa, ale też sentymentalna podróż do wczesnych czasów z początku komputeryzacji i gier wideo.

 

Komputer Commodore 64
Commodore 64 wersja pudełkowa z klawiaturą i myszą

 

Zagraj w gry z C64 na stronie twórców. https://archive.org/details/softwarelibrary_c64

Comments

Pamiętam jak na się kupowało gry w szkole na giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, gość kopiował mi co chciałem na miejscu, jak na tamte czsy to wybór gier był całkiem przyzwoity. Komputer sprzedałem koledze ze wszystkimi grami a było ich kilkaset.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish