Komputer

Nowinki i niusy ze świata branży IT , Internetu i komputerów.

Top serwisy z darmową muzyką, które warto odwiedzić

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 06:56

W Internecie możemy znaleźć ogromną ilość stron z darmową muzyką, lecz tych naprawdę fajnych i ciekawych jest naprawdę niewiele. W artykule przestawimy godne polecenia najlepsze serwisy muzyczne, które oferują legalną muzykę z różnych gatunków. Użytkownicy mogą za darmo słuchać muzyki z gatunku: elektroniki, trance, ciężkiego rocka, metalu, popu, jazzu i muzyki klasycznej. Witryny mają wbudowane odtwarzacze audio, dzięki którym można posłuchać utworów, kolekcjonować, tworzyć własne playlisty, subskrybować czy publikować podcasty radiowe.

Komputer All In One - czy warto i jaki wybrać

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 00:38

Kiedy przychodzi odpowiedni moment na zakup komputera albo gdy po prostu pojawia się taka potrzeba, niektórzy nie mają pojęcia, na jaki się zdecydować. Jeszcze niedawno był jeden typ tego urządzenia i nikt nie musiał się zbyt długo zastanawiać. Dziś sprawa ma się inaczej. W ofercie sklepów są komputery All-In-One. Niektórzy nie wiedzą co to takiego, a co dopiero mówić o dokonaniu wyboru jednego z nich. Warto wobec tego zaprezentować to urządzenie.

Czym jest All-In-One?

ZenMate darmowy klient VPN do przeglądarki internetowej

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 10:12

ZenMate to darmowy plugin VPN przeznaczony do anonimowego surfowania w Internecie. Aplikacja działa z systemami Windows, Android, iOS oraz z większością popularnych przeglądarek m.in: Firefox, Chrome, Opera. Zadaniem wtyczki jest ukrywanie naszych danych po przez łączenie się z wirtualnymi sieciami prywatnymi i przekierowanie adresu IP na wybrane państwo. Jest to fantastyczne rozwiązanie chroniące prywatność w internecie, które również pozwala na obchodzenie blokad terytorialnych stron WWW.

Netcat monitoruj ruch sieciowy dyskretnie jak kot

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 10:01

Netcat jest aplikacją o szerokich możliwościach szczególnie ulubioną przez użytkowników systemów Linuksa. Przy odrobinie chęci, możemy stworzyć całkiem pożyteczne narzędzie monitoringu ruchu sieciowego. Programem posługujemy się za pomocą konsoli, wykorzystując odpowiednie komendy z wiersza poleceń.

Przymusowa aktualizacja do Windows 10 i usuwanie powiadomienia

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 06:18

Szach - Mat i stało się, piekło zamarzło, a niebo pękło. Microsoft wypuścił łatkę aktualizacyjną, której zadaniem jest przymusowe zaktualizowanie wszystkich starszych wersji systemu do najnowszego wydania Windows 10. Niby nic w tym dziwnego, ponieważ taka informacja zachęcająca do zmiany na nowszy system. Powiadomienie pojawiało się od dawna na wszystkich dotąd niezaktualizowanych komputerach. Widoczna mała ikonka, jedynie wyświetlała się na pasku zadań oraz czasami można było ją ujrzeć bezpośrednio na ekranie monitora.

Hacker ujawnia wykradzione tajemnice z serwerów NASA i Armii USA

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 06:05

Gary McKinnon hacker pochodzący ze Szkocji, działał w sieci pod pseudonimem SOLO. Sprytnemu programiście udało się w 2002 roku załamać zabezpieczenia serwerów NASA i Armii Stanów Zjednoczonych. Szkotowi udało się wykraść tajne pliki, które były zapisane w Excellu. Głównym celem ataku było pozyskanie informacji dotyczących nowoczesnych technologii. Informacje służyły do wytwarzania darmowej energii z naturalnych źródeł. Przeglądając pliki trafił na bardziej ciekawsze materiały niż początkowo planował zdobyć.

Jak naprawić problem z blokadą Menu Start i Paska Zadań w Windows 10

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 06:01

Częste problemy z niedziałającym Menu Start oraz z blokadą obsługi aplikacji w pasku powiadomień, wynikają prawdopodobnie po ostatnich aktualizacjach systemu Windows 10. Po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji niektóre komputery po prostu odmawiają współpracy i dziwnym trafem pojawiają się poważne utrudnienia z podstawową obsługą komputera. Problem blokady paska zadań czy Menu Start jest na tyle poważny, że często może skończyć się całkowitym przeinstalowaniem systemu lub przywróceniem jego kopii sprzed wystąpienia usterki.

Społeczność hakerów – kim są ludzie włamujący się do komputerów?

Dodane przez kair4 - czw., 09/20/2018 - 17:21

Świat wirtualny i przebywanie w nim, to obecnie spora część naszej codziennej aktywności. Prowadząc internetowy styl życia, również narażamy się na włamania czy atak hakera. Trendy rynkowe się zmieniają. Używamy tabletów lub smartfonów, które często zastępują komputery przenośne.

Z jednej strony nasze życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, z drugiej jednak mówi się o negatywnym wpływie wirtualnego świata na nasze przyzwyczajenia, a nawet psychikę. Jednak nic nie jest tak niebezpieczne w rzeczywistości złożonej z kodu binarnego jak działalność hakerów.

Jak zablokować i wyłączyć funkcje szpiegowania w Windows 10

Dodane przez kair4 - ndz., 09/16/2018 - 08:15

Nie jest tajemnicą, że twórcy Windowsa od dawna praktykują metody szpiegowania zbierając dane o swoich użytkownikach. Sposoby inwigilacji odbywają się za pośrednictwem różnych usług, które są aktywowane automatycznie w momencie uruchomienia systemu. Przeciętny użytkownik systemu Microsoft często nie przywiązuje uwagi czy jego komputer wysyła dane, albo jest absolutnie nie świadomy tego procederu.