Komputer

Nowinki i niusy ze świata branży IT , Internetu i komputerów.

Dysk zewnętrzny - dlaczego warto go mieć?

Ciężko znaleźć dziś osobę, która nie ma dostępu do takich urządzeń jak laptop, tablet czy smartfon. Te sprzęty są niejako oznaką czasów, w jakich żyjemy - coraz bardziej “skomputeryzowanych”, gdy ogromną ilość zadań wykonujemy za ich pośrednictwem. Służą zarówno do pracy, jak i rozrywki.

 

Są z nami nie tylko w domu, ale zabieramy je w podróż, na wakacje, bo ciężko się z nimi rozstać. Pełne ważnych danych, które niekiedy muszą być przenoszone z jednego komputera na drugi. Jak to zrobić bezpiecznie? Najlepiej z pomocą dysku zewnętrznego.

Najlepsze przenośne dyski Flash USB

Sprawdź jakie są najlepsze przenośne dyski USB oparte technologię Flash. Większość Pendrive'ów posiada wiele podobnych parametrów oraz funkcji. Różnią się od siebie pojemnością dysku, możliwością szyfrowania, szybkością transferu, gabarytami, odpornością na warunki zewnętrzne i wyglądem. Nowoczesne dyski USB potrafią bardzo szybko kopiować dowolne dane z urządzenia na PenDrive i odwrotnie. Sprawne przenoszenie plików pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Błyskawiczny transfer zapewnia najnowsza technologia USB 3.1 Ultra Fast o przepływie danych 300 MB/s i więcej.

 

Pomysły które zmieniły świat i oblicze Internetu

Kto w dzisiejszych czasach by pomyślał, że do powstania pierwszej sieci internetu przyczyniła się epoka zimnej wojny i rywalizacja militarnych mocarstw. Internet jaki obecnie znamy, jest w dużej mierze zasługą wielu kreatywnych i skromnych ludzi. Większość odniosła ogromne sukcesy finansowe i sławę, ale byli też tacy o których mało kto słyszał. Młode pokolenie stukając palcami po ekranie smartfona, często nie zastanawia się, że właśnie trzymają w rękach potężną moc technologii.

 

Jak powstała pierwsza sieć Internet.

 

Zapomniane sławne gwiazdy polskiego YouTube, które stały się ikonami

Kto dziś pamięta słynne gwiazdy polskiego YouTube, które zabawiały publiczność na filmikach swoimi tekstami. W czasach gdy wideo raczkowało oni byli na Top. Kiedyś Polski Internet dosłownie szalał z zachwytu oglądając nowe odcinki z Kononowicza, Pani Basi, Cygana czy Pistona. Chociaż ich czas przeminął, to pozostawili po sobie niemały dorobek w postaci kultowych cytatów, memów, które nadal potrafią śmieszyć jak kiedyś.

 

Krzysztof Kononowicz legenda Internetu

 

Edytor WordPad z reklamami - nowy pomysł Microsoftu

Firma Microsoft wpadła na ciekawy pomysł zarabiania i planuje wyświetlać reklamy w edytorze WordPad. Jest to pilotażowy projekt i kolejna niespodzianka, która zaskoczy użytkowników Windowsa. Wyświetlanie płatnych reklam zapewne nie ograniczy się tylko do samego WordPada. Prawdopodobnie jeśli pomysł się sprawdzi, to w niedługim czasie ten rodzaj monetyzacji zagości też w innych programach.

 

Download WinPe 10 2019 iso (86x64)

Jest to najnowsze wydanie narzędzia diagnostycznego WinPe 10 2019, autorstwa rosyjskiego programisty Sergieja Streleca. Płyta skompresowana do bootowalnego formatu iso, zawiera wiele przydatnych narzędzi i programów. Link downloadu znajdziecie na dole wpisu.

 

Ulepszona wersja płyty ratunkowej WIN PE 10, została wydana dnia 2019.08.23 b.r roku. Narzędzie całkowicie bazuje na systemie operacyjnym Microsoft Windows 10. Autor tworząc WinPe, usunął z oryginalnego systemu większość niepotrzebnych funkcji i wgrał wiele przydanych darmowych narzędzi do naprawy i diagnostyki.

Czy przeglądarka Brave zmieni oblicze Internetu

Brave to przeglądarka internetowa nowej generacji, tworzona przez wybitny zespół fachowców. Pozwala zarabiać pieniądze podczas przeglądania stron www. Głównym założeniem pomysłodawców, jest dzielenie się zyskiem z użytkownikiem za oglądanie reklam wyświetlanych na stronach. Oprócz tego istnieje jeszcze inna forma zarobku. Działa za pośrednictwem wysyłania dotacji z własnego indywidualnego portfela.

Czym jest i co oznacza adres IP?

Choć niezwykle rzadko zastanawiamy się nad swoim adresem IP, to jednak odgrywa on istotną rolę, umożliwiając nam łączność z internetem. Czym są te tajemnicze ciągi cyfr, rozdzielone trzema kropkami? Jak wpływają na nasze bezpieczeństwo i o czym faktycznie informują innych? W tym artykule postaramy się pomóc ci lepiej zrozumieć te zagadnienia.

 

Do czego służy adres IP?

 

Jak wybrać najlepszy VPN? 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę!

VPN chroni Twoją prywatność w internecie i uniemożliwia osobom niepowołanym uzyskanie dostępu do danych przesyłanych z komputera lub telefonu. Wirtualna sieć prywatna zapewnia większy komfort korzystania z internetu i bezpieczeństwo informacji. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy dane stają się niezwykle wartościowym towarem na rynku, a zagrożeń w internecie jest coraz więcej. Żeby dobrze zabezpieczyć swoją prywatność w internecie, poznaj 7 rzeczy, które pomogą właściwie wybrać.

 

1. Mocny algorytm szyfrowania