Komputer

Nowinki i niusy ze świata branży IT , Internetu i komputerów.

Jak podłączyć telewizor do laptopa?

Dodane przez kair4 - śr., 07/24/2019 - 20:31

Podłączenie laptopa do telewizora może przynieść sporo korzyści – dzięki temu możesz na dużym ekranie oglądać filmy, które przechowujesz na dysku komputera czy też korzystać z internetowych wypożyczalni. Duży ekran docenią również miłośnicy gier komputerowych oraz osoby zajmujące się hobbystycznie fotografią.Poznaj kilka sposobów jak połączyć telewizor do laptopa?

Laptop dla gracza – wady i zalety

Dodane przez kair4 - śr., 03/27/2019 - 20:26

Szukając laptopa dla gracza kierujemy się głównie jego wydajnością. Jest to zrozumiałe – współczesne gry potrzebują bardzo wydajnych komponentów do wyświetlenia zaawansowanej grafiki. Przenośny komputer, będący w stanie poradzić sobie z wyświetlaniem wysokich detali, posiada wady i zalet. Zobacz jakie.

Jak zwiększyć funkcjonalność laptopa?

Dodane przez kair4 - pon., 12/31/2018 - 16:39

Półki sklepowe uginają się od różnych modeli laptopów. Przeglądając internet, natrafiamy na kolejne oferty kupna tego rodzaju sprzętów, a odwiedzając kawiarnię, możemy być prawie pewni, że na co drugim stoliku - tuż obok kawy - będzie stało to małe, niepozorne, ale jakże ważne dziś urządzenie. Laptopy bardzo szybko zastąpiły tradycyjne, stacjonarne i bardzo duże komputery, czasem jednak doskwierają nam ich wady, zwłaszcza gdy brakuje miejsca na dysku bądź ilość portów jest niewystarczająca. Co można na to poradzić?

Uzależnienie od Internetu, objawy i leczenie siecioholizmu

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 08:41

Czy tego chcemy, czy nie, nasze codzienne życie w coraz większym stopniu uzależnione jest od Internetu. Sieć jest dziś podstawowym kanałem komunikacyjnym, ogromnym pasażem handlowym, a dla wielu Polaków również miejscem pracy i sposobem na relaks jednocześnie.

Top serwisy z darmową muzyką, które warto odwiedzić

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 06:56

W Internecie możemy znaleźć ogromną ilość stron z darmową muzyką, lecz tych naprawdę fajnych i ciekawych jest naprawdę niewiele. W artykule przestawimy godne polecenia najlepsze serwisy muzyczne, które oferują legalną muzykę z różnych gatunków. Użytkownicy mogą za darmo słuchać muzyki z gatunku: elektroniki, trance, ciężkiego rocka, metalu, popu, jazzu i muzyki klasycznej. Witryny mają wbudowane odtwarzacze audio, dzięki którym można posłuchać utworów, kolekcjonować, tworzyć własne playlisty, subskrybować czy publikować podcasty radiowe.

Komputer All In One - czy warto i jaki wybrać

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 00:38

Kiedy przychodzi odpowiedni moment na zakup komputera albo gdy po prostu pojawia się taka potrzeba, niektórzy nie mają pojęcia, na jaki się zdecydować. Jeszcze niedawno był jeden typ tego urządzenia i nikt nie musiał się zbyt długo zastanawiać. Dziś sprawa ma się inaczej. W ofercie sklepów są komputery All-In-One. Niektórzy nie wiedzą co to takiego, a co dopiero mówić o dokonaniu wyboru jednego z nich. Warto wobec tego zaprezentować to urządzenie.

Czym jest All-In-One?

ZenMate darmowy klient VPN do przeglądarki internetowej

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 10:12

ZenMate to darmowy plugin VPN przeznaczony do anonimowego surfowania w Internecie. Aplikacja działa z systemami Windows, Android, iOS oraz z większością popularnych przeglądarek m.in: Firefox, Chrome, Opera. Zadaniem wtyczki jest ukrywanie naszych danych po przez łączenie się z wirtualnymi sieciami prywatnymi i przekierowanie adresu IP na wybrane państwo. Jest to fantastyczne rozwiązanie chroniące prywatność w internecie, które również pozwala na obchodzenie blokad terytorialnych stron WWW.

Netcat monitoruj ruch sieciowy dyskretnie jak kot

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 10:01

Netcat jest aplikacją o szerokich możliwościach szczególnie ulubioną przez użytkowników systemów Linuksa. Przy odrobinie chęci, możemy stworzyć całkiem pożyteczne narzędzie monitoringu ruchu sieciowego. Programem posługujemy się za pomocą konsoli, wykorzystując odpowiednie komendy z wiersza poleceń.

Przymusowa aktualizacja do Windows 10 i usuwanie powiadomienia

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 06:18

Szach - Mat i stało się, piekło zamarzło, a niebo pękło. Microsoft wypuścił łatkę aktualizacyjną, której zadaniem jest przymusowe zaktualizowanie wszystkich starszych wersji systemu do najnowszego wydania Windows 10. Niby nic w tym dziwnego, ponieważ taka informacja zachęcająca do zmiany na nowszy system. Powiadomienie pojawiało się od dawna na wszystkich dotąd niezaktualizowanych komputerach. Widoczna mała ikonka, jedynie wyświetlała się na pasku zadań oraz czasami można było ją ujrzeć bezpośrednio na ekranie monitora.

Hacker ujawnia wykradzione tajemnice z serwerów NASA i Armii USA

Dodane przez kair4 - czw., 09/27/2018 - 06:05

Gary McKinnon hacker pochodzący ze Szkocji, działał w sieci pod pseudonimem SOLO. Sprytnemu programiście udało się w 2002 roku załamać zabezpieczenia serwerów NASA i Armii Stanów Zjednoczonych. Szkotowi udało się wykraść tajne pliki, które były zapisane w Excellu. Głównym celem ataku było pozyskanie informacji dotyczących nowoczesnych technologii. Informacje służyły do wytwarzania darmowej energii z naturalnych źródeł. Przeglądając pliki trafił na bardziej ciekawsze materiały niż początkowo planował zdobyć.