Technologia

Nowinki ze świata technologii czy Internetu, nowości i ciekawostki naukowe.

Dobra strona www: na co zwrócić uwagę podczas tworzenia?

Dodane przez kair4 - sob., 10/13/2018 - 22:46

Z tego poradnika dowiesz się jak stworzyć  stronę internetową, zgodną ze standardami i wytycznymi Google. Dobrze wykonany serwis z biegiem czasu może przyciągnąć więcej nowych odwiedzających. W Internecie są miliony różnych stron. Codziennie powstają nowe, ale nie wszystkie z nich cieszą się popularnością wśród internautów. Problem polega na tym, że mimo włożonego w ich budowę wysiłku, czasu i pieniędzy, większość stron odpycha użytkowników, zamiast przyciągać nowych.

Ciekawy wygląd i lekkość kluczem do sukcesu

Joomla instalacja kultowego CMS'a w polskiej wersji

Dodane przez kair4 - pon., 10/08/2018 - 16:48

Joomla prawie doskonały całkowicie darmowy system zarządzania treścią. Nie jest skomplikowany w obsłudze i posiada przyjazny elegancki panel administratora. Bardzo dobry do prowadzenia małych blogów tematycznych, stron firmowych, sklepów online oraz potężnie rozbudowanych portali internetowych. Silnik ma niewielkie wymagania techniczne, co ważne nie obciąża serwera, dlatego nawet przy dużej liczbie użytkowników spisuje się doskonale.

Instalacja Joomla przebiega bardzo sprawnie. Jedyny warunek to musi być na serwerze włączona obsługa PHP z dostępem do bazy MySQL.

Najlepsze studia, szkoły aby zostać najlepszym informatykiem w Polsce

Dodane przez kair4 - wt., 10/02/2018 - 10:48

Informatyka jest szalenie trudnym, ale też bardzo pasjonującym przedmiotem. Z reguły ten kierunek szkoły wybierają osoby, które pasjonują się technologią IT, komputerami ich budową i funkcjonowaniem. Lecz sama pasja nie wystarczy. Żeby zdać na studia informatyczne musimy mieć dobre wyniki z matematyki. Jest to dziedzina ściśle powiązana z matematyką.

Zrozumieć podstawy funkcjonowania kodów programowania.

W jaki sposób wybierać hosting pod stronę www?

Dodane przez kair4 - pon., 10/01/2018 - 09:41

Na rynku jest obecnie bardzo wiele rozwiązań hostingowych, jednakże to wcale nie ułatwia wyboru początkującym użytkownikom. Musimy pamiętać, że przeważnie hosting wybiera osoba, która się średnio na tym zna. Istnieje jednak wielu specjalistów takich administratorzy serwera, którzy oferują wsparcie w zarządzaniu oraz monitoring Twoich usług. Przybliżymy Ci więc najlepsze metody wybierania hostingu, abyś mógł należycie ocenić, który wariant w poszczególnych firmach będzie idealny dla Ciebie.

Od czego zależy rodzaj konta hostingowego?

Dlaczego nie masz jeszcze Smart TV?

Dodane przez kair4 - pon., 10/01/2018 - 07:50

Nowoczesne telewizory z oprogramowaniem Smart TV to odbiorniki telewizyjne, które bezprzewodowo łączą się z innymi urządzeniami i oferują nieskończenie wiele możliwości.

Integrują się z siecią domową WI FI, umożliwiają korzystanie z serwisów typu VOD, multimediów, gier i dużo, dużo więcej.

Masz w domu Smart TV to nie potrzebny Pecet

Telewizor odbiera kanały telewizji satelitarnej, łączy się z Internetem przez WI FI lub za pośrednictwem dekodera platformy cyfrowej.

Optymalizacja strony sposobem na skuteczne pozycjonowanie

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 13:27

Wiele osób, szczególnie w początkowym okresie prowadzenia własnej strony internetowej boryka się z problemem niewielkiej ilości odsłon. O ile w przypadku zwykłego bloga nie stanowi większego problemu, to przypadku strony firmowej może niekorzystnie odbić się na wynikach finansowych. Prowadząc stronę, e-sklep czy inne strony branżowe, należy wystrzegać się jak ognia nieuczciwych pseudo "seowców". Często ogłaszają się na forach oferując cuda nie widy, które są zwykłym kłamstwem i w oszustwem.

Kontrola nad zapytaniami o ofertę w firmie.

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 02:38

Kontroluj zapytania o ofertę w firmie i miej kontrolę nad sytuacją w swoim przedsiębiorstwie. Jeśli zajmujesz się sprzedażą lub jesteś odpowiedzialny za marketing i zarządzanie sprzedażą. Musisz wiedzieć, że relacje z nowym klientem są równie ważne jak z tymi, z którymi współpracujesz od dłuższego czasu. Dwa typy klientów jednak łączy to samo - chęć skorzystania z oferty twojego przedsiębiorstwa. Żeby mieć kontrolę nad zapytaniami ofertowymi, warto dać sobie pewien komfort, dzięki któremu nie będziesz musiał każdemu klientowi indywidualnie przygotowywać oferty.

Wdrażasz system CRM? Nie zapominaj o wsparciu technicznym

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 02:31

Wsparcie techniczne jest niezwykle ważne, nie tylko w branży CRM. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wdrożenie jakikolwiek systemu to wyjątkowo trudne zadanie? A czym większa firma, tym trudniej. Czasami wręcz nie da się uniknąć błędów. Specjaliści i twórcy programu do zarządzania klientami podpowiadają, dlaczego wsparcie techniczne to jeden z kluczowych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę wybierając wdrożeniowca. Przywołamy kilka sytuacji, kiedy wsparcie ze strony firmy wdrożeniowej może okazać się niezbędne. Co może pójść nie tak? Jak powinna wyglądać pomoc?

Wybór telewizora zależy od twoich potrzeb

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 08:19

Najczęściej słyszana opinia na temat wyboru nowego telewizora mówi, że droższe jest lepsze, a za niższą cenę możemy liczyć jedynie na dobre działanie w okresie objętym gwarancją. Ile w tym prawdy każdy z nas mógł się już przekonać. W większości przypadków to zwyczajny pech powoduje przedwczesne problemy z odbiornikiem TV (albo niepoprawne użytkowanie, czy wypadki losowe, o które w tętniącym życiem domu nie trudno).

Reality show w polskiej TV – które najpopularniejsze?

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 07:21

Pamiętacie czasy świetności Big Brothera? Początek XXI wieku to w polskiej telewizji prawdziwy bum na programy typu reality show. Miliony widzów zasiadało przez ekranami, by śledzić poczynania ulubionych bohaterów zmagających się z różnymi dziwnymi zadaniami. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym produkcjom reality show, które zawładnęły umysłami Polaków.

Reality show encyklopedycznie definiowane są jako programy, których uczestnicy (często telewizyjni amatorzy) umieszczani są niecodziennych sytuacjach, a ich zachowanie przypominać ma jak najbardziej naturalne i niereżyserowane.